
Hej!
Jestem Agnieszka i maluję akwarelami. Na tej stronie chciałabym zaprosić Cię do mojej artystycznej przestrzeni. Przyjaciele i znajomi opisują mnie jako człowieka ciepłego, pełnego pasji i miłości do otaczającego świata. I właśnie te uczucia przelewam na papier, malując.
Moja historia
Zaczęłam zajmować się akwarelą profesjonalnie w czasie pandemii.
Wcześniej skupiałam się na rodzinie i domu, a jeszcze wcześniej pracowałam w aptece.
Wszystko zaczęło się od potrzeby stworzenia niepowtarzalnego prezentu handmade. Z miłości do natury najpierw malowałam pejzaże, kwiaty i ptaki – w małych formatach jako kartki i zakładki. Z czasem zaczęłam dzielić się moimi pracami na Instagramie. Konto się rozwijało, a ja otrzymywałam coraz więcej zamówień, próśb i pomysłów do wykonania.
W miarę upływu czasu odkrywałam techniki oraz kompozycje, które dzisiaj pozwalają mi nie tylko namalować to, co widzę, ale także przekazać ciepłe uczucia, jakie mi towarzyszą.
Dlaczego akwarele?
To mój sposób wyrażenia ulotnego piękna pozornie prozaicznych elementów otoczenia. Rozpuszczalna w wodzie farba w zetknięciu z papierem rozgrywa fascynujący spektakl, dając, czasem kontrolowane, a czasem nie, rezultaty. Efektem tej gry są delikatne, ale jednocześnie głębokie i wybrzmiewające obrazy.
Akwareli nie da się “poprawić”, a raz wykonanego pociągnięcia pędzlem – powtórzyć, dlatego każdy ręcznie malowany obraz jest jedyny w swoim rodzaju.
Każda kolejna praca to krok dalej w interpretowaniu natury, utrwaleniu jej i wyciągnięciu z niej głębi oraz piękna, które zawarł tam Stwórca.

